Playminihandball 2017 - pohár za 1. místo je v Sokolnicích

publikováno 15.05.2017

Obrovský úspěch a velkou radost zažili minižáci na tradičním turnaji Playminihandball 2017 ve slovenské Stupavě (12.5. - 14.5.2017) kde v konkurenci 32 týmů nenašli přemožitele a zaslouženě vezou pohár pro vítěze do Sokolnic. Potěšitelná byla taky účast Tomáše Koníčka v All Stars týmu hvězd turnaje a vyhlášení Mirka Kovaříka jako nejlepšího brankáře turnaje.

Velkou radost nám také udělala přípravka (ročníky 2008 a mladší) která s bilancí 4 výhry a 4 prohry skončila deváta v konkurenci 22 týmů.

Minižáci výsledky: pátek 12.5.

TJ Sokol Sokolnice - Duslo Šala  19 : 7

TJ Sokol Sokolnice - MŠK Kysucké Nové Mesto  11 : 5

TJ Sokol Sokolnice - Stupava H  35 : 2

TJ Sokol Sokolnice - Kúpele Bojnice 19 : 8

Sobota 13.5.

TJ Sokol Sokolnice - Senec  20 : 6

TJ Sokol Sokolnice - Stupava D 23 : 0

TJ Sokol Sokolnice - HBC Trnava  16 : 7

Neděle 14.5.

Semifinále  TJ Sokol Sokolnice - Dunajská Streda B  19 : 14

Finále  TJ Sokol Sokolnice - Dunajská Streda A  13 : 9

Silným soupeřem ve skupině nám byl tým Kysucké Nové Mesto, kde kluci schytali ne jednu ránu mnohdy i za hranicí pravidel, ale obětavým a velmi soustředěným výkonem soupeře porazili. Po tomto klíčovém zápase jsme věřili, že pokud budou hrát kluci tak jak hrají tak se mohou o nějakou tu medaili poprat což se díky zbývajícím vyhraným zápasům ve skupině také podařilo a postoupili jsme jako vítěz skupiny do semifinále.

Semifinále byl asi nejtěžší zápas na turnaji. Holky z Dunajské Stredy (farma Etor Gyor) známe velmi dobře. Mrštné, pohyblivé, technicky velmi dobře vybavené, bojující o každý míč. Úvod zápasu nám nevyšel úplně podle představ, prohrávali jsme o 2 góly a nebylo to vůbec, vůbec jednoduché.

Finále - Také těžký zápas, ale Míra Kovařík zamčel bránu, obrana šlapala na plné obrátky a ani výborná brankářka soupeře nezabránila našemu vítězství. Nebudu zápas komentovat, udělejte si obrázek sami. Všechny zápasy můžete vidět na Youtube, kde bylo možné vidět celý turnaj minižáků online. Finále (a také ostatní zápasy)  najdete zde v čase 4:45: https://www.youtube.com/watch?v=RyktcUMV24A

Kompletní výsledky pak najdete zde:

A kdo nás reprezentoval?

Mirek Kovařík, Tomáš Koníček, Šimon Sláma, Adam Fojtů, Viktor Brabec, Sam Tůma, Petr Kučera a Denisa Wronková.

Přípravka výsledky: pátek 12.5.

TJ Sokol Sokolnice - Legata Hustopeče  8 : 11

TJ Sokol Sokolnice - Ivanka pri Dunaji  3 : 10

TJ Sokol Sokolnice - MŠK Dunajská Streda  2 : 23

Sobota 13.5.

TJ Sokol Sokolnice - Strojár Malacky 15 : 9

TJ Sokol Sokolnice -  Jiskra Havl. Brod  6 : 18

TJ Sokol Sokolnice - Stupava B  16 : 11

Neděle 14.5.

TJ Sokol Sokolnice - Velká nad Veličkou 11 : 7

o 9. místo  TJ Sokol Sokolnice - Stupava D 12 : 11

Velkou radost nám také udělala přípravka, bilance 4 výhry a 4 prohry je skvělá, ale co těší nejvíc je házenkářský pokrok všech hráčů a hráček, který byl obrovský pokud srovnáme páteční a nedělní zápasy. K tomu obrovská porce chuti, zápalu a bojovnosti, kterou jim může závidět i naše družstvo mužů. Prostě super a pokud to takhle bude pokračovat tak se určitě brzy taky nějaké té medaile dočkáme.

Kdo nás reprezentoval?

Denis Přerovský, Ondra Husák, Eda Mikyska, Dan Wronka, Lukáš Mrkvica, Matyáš Svozil, Hugo Fojtů, Emma Slámová, Natálka Kučerová, Adam Mrkvica, Petr Pysk.

Radost máme ale nejen z výsledků. Všichni hráči  drželi při sobě nejenom na hřišti, ale i mimo něj a kamarádská atmosféra mezi "staršíma borcama"  a "prckama" byla až neuvěřitelná.

Tak snad zase za rok na Playminihandball 2018.

Díky moc všem kteří mají jakýkoliv podíl na výše uvedeném.