Mládežnické týmy v přípravě na sezónu.

publikováno 13.02.2017

Jarní část sezóny 2016/2017 se blíží a všechny mládežnická družstva jsou v plné přípravě na druhou půlku sezóny. V rámci přípravy odehrály několik turnajů.

Minižáci: Minihandec Cup Kuřim

Minižáci a přípravka (naši nejmladší) hrají svoji soutěž formou turnajů i během zimní přestávky, přesto se zůčastnily dvou dalších turnajů. Nejprve to byl 21.1.2017 Minihandec Cup v Kuřimi, kde minižáci skončili druzí když prohráli pouze jednou s družstvem Velkého Meziříčí ve finále 32:16. Škoda, že na turnaj odjeli pouze 4 hráči a museli jsme si vždy jednoho hráče půjčit. Přípravce se tolik nedařilo a skončila pátá, ale 21 nastřílených gólů je příslibem do dalších turnajů. Další detaily najdete  zde:

Bohunice Cup 2017

​Jako obhájci prvního místa z loňského ročníku odjížděli minižáci v sobotu 11.2.2017 na turnaj do Bohunic. Oproti loňsku se však hrálo na velkém hřišti  s 6 +1 hráči, což byla pro mnohé hráče premiéra, takže jsme byli zvědaví jak si povedou. Hned v prvním zápase jsme prohráli s domácím týmen 23 : 20 a těžko by si na´nás v tuto chvíli někdo vsadil. Bohužel jsme v tomto zápase doplatili na to, že jsme jeli bez brankáře a ani snaha těch co se v brance vystřídali nám nepomohla k lepšímu výsledku. V dalších zápasech nám půjčili brankáře z Bohunic za což jim patří velké díky a hned se nám hrálo lépe. Postupně jsme porazili o šest gólu Havlíčkův Brod (16:10), poté jasně přehráli Hustopeče a také Malacky. O vítězi rozhodovaly při stejném počtu bodů skóre ze vzájemných zápasů mezi námi Bohunicemi a Havl. Brodem a tady jsme byli nejlepší. Díky skóre a s bilancí 3 výhry a jedna prohra jsme tedy tešně obhájili loňské prvenství. Velké díky patří Bohunicím, protože "půjčený" brankář nás určitě "podržel". Třešničkou na dortě pak byl vyhlášen nejlepším střelcem turnaje Tomáš Koníček. Pokud klukům (a holce) vydrží taková chutˇ  a radost ze hry jakou měli v Bohunicích pak určitě ještě nějakou tu medaili přivezou. Třeba už z turnaje Bobo Cup (Velká Bystřice) kam jedeme 4.3. - 5.3.2017.

Vítězné družstvo minižáků v Bohunicích.

Brněnská zimní liga

​Mladší žáci byli pozváni na Brněnskou zimní ligu v neděli 22.2.2017. V konkurenci čtyř brněnských týmů ( Bohunice, KP Brno, Juliánov a Maloměřice) skončili druzí, když je porazilo pouze družstvo KP Brno. Zejména v posledním zápase s Bohunicemi si mladší žáci dokázali že mohou otočit i zápasy s těžkým soupeřem a zakončili tak turnaj velmi pozitivně. Svým velmi dobrým výkonem na sebe v brance upozornil Ondra Novák, doufejme že mu forma vydrží.

Sokolnice - KP Brno  12 : 20

Sokolnice - Juliánov  19 : 7

Sokolnice - Maloměřice 19 : 14

Sokolnice - Bohunice 13 : 11

Dalším turnajem kam zamiří naši mladší žáci bude Kofola Cup v Novéme Veselí 18. - 19.2.2017

Starší žáci

​​​​Zorno Cup Stupava 2017

​​3. - 5.2.2017  se hrál tento turnaj starších žáků ve slovenské Stupavě. Los ve skupině nám určil postupně za soupeře madarský Budaors, domáci Stupavu, Duklu Praha, Slavoj Trebišov (SK) a nám dobře známou Kuřim. Podařilo se nám porazit pouze Kuřim a v boji o deváté místo po zlepšeném výkonu pak Litovel, takže si vezeme celkové deváté místo z 12 týmů s bilancí dvě výhry a 4 prohry. Bohužel tým nebyl kompletní, což je vždycky na takovém velkém turnaji obrovská nevýhoda. I přesto že s námi hrál Filip Zourek z Újezdu (díky moc) tak jsme v sobotu neměli nikoho na střídání a to se takovým týmům jako je Dukla Praha vzdoruje velmi těžko. Nikdo nečekal že budeme atakovat medailové pozice na takto kvalitním turnaji, ale pokud  nepřidáme  v příštích zápasech na bojovnosti a chuťi  soupeře porazit pak se v Jihomoravské lize v tabulce výše posuneme jenom velmi  těžko.

Více info http://www.muzi.chf.cz/content.aspx?contentid=22882

nebo http://www.hctatranstupava.sk/index.php/zorno-cup-2017/mladsi-ziaci-zorno-cup-2018