Kvalifikace Házenkářského desetiboje

publikováno 30.03.2016

Neděle 20.3.2016 - to bylo datum konání kvalifikace Házenkářského desetiboje mladších žáků konané v Uherském Hradišti. Kvaifikace měla 4 účastníky, vždy dva nejlepší týmy z příslušné ligy. Z Jihomoravské ligy se kromě nás ještě kvalifikovala Legata Hustopeče a ze Zlínské ligy pak Slavia Uherské Hradiště a HC Zubří.

Kromě klasického zápasu se do Desetiboje počítají ještě hra s osobní obranou, "shot outy", počet střelců v utkání, střelba na přesnost, fair play a také některé atletické disciplíny  jako běh na 2krát 15 metrů, pětiskok, hod míčem do dálky a překážková dráha což činí celý Desetiboj velmi komplexní disciplínou.

I přes maximální snahu skončilo naše družstvo až na 4. místě se 14 body, třetí byla Legata Hustopeče s body 23 a o pouhý bod před Zubřím (30b) vyhrálo Uherské Hradiště (31b), které by tak mělo postoupit na mistrovství ČR. Bohužel se ukázalo, že atletické disciplíny nejsou zrovna naší silnou stránkou, velmi jsme spoléhali na střelbu na přesnost ale ani ta nám nešla tak jako na tréninku. Zápasy pak silně ovlivnilo to, že jsme neměli bránkáře. Milda byl nemocný a bohužel bez brankáře nelze na takovém turnaji obstát. I přesto jsme v klasické házené porazili Hustopeče, se Zubřím prohráli jen o 2 góly a s Hradištěm o pět, ale při osobní obraně a při shot outech byla nemoc Mildy nad naše síly. Kromě toho náš tým měl určitě nejnižší věkový průměr, takže jeho čas snad ještě v budoucnu přijde.  Kvalifikace tak byla dobrou přípravou na jarní sezónu kterou začínáme doma v neděli 3.4.2016 právě proti Hustopečím.

Sestava:

Anika Unge, Veronika Machálková, Barča Machálková, Tomáš Koníček, Lukáš Koníček, Martin Máša, David Jochman, Martin Jandl, Vojta Wajda, Tomáš Hodinka, Petr Kadlec, Pavel Povalač, Honza, Dan.