Úvod » Archiv » Výsledky Jihomoravská liga 2015/2016

Mladší žáci po podzimu bez ztráty bodu

publikováno 16.11.2015

Poslední dvě kola Jihomoravské ligy přinesla našim mladším žákům soupeře z horní poloviny tabulky. Nejprve se nám podařilo v neděli 8.11.2015 porazit v sousedském derby Telnici 21 : 14 a dohrávce soutěže pak Sokol Juliánov 21 : 15. Po podzimní části Jihomoravské ligy jsme tedy bez ztráty bodu na prvním místě tabulky což nás posunuje do kvalifikaci o účast na Mistrovství ČR v házenkářském desetiboji.

8.11.2015 Telnice - Sokolnice 14 : 21

Do sousedského derby jsme nastupovali jako favorité, ale jak známo derby je derby a to může favorit občas i klopýtnout......Kluci ale nenechali nic náhodě a po 7 minutách bylo skóre 1 : 7 v náš prospěch!  Vycházelo ná úplně všechno a domácí byli naší aktivitou a produktivitou pořádně zaskočeni. Takový úvod do zápasu jsme snad v letošním ročníku neměli, navíc proti soupeři který nehraje vůbec špatně. Pak jsme si ale vybrali slabší chvilku, ale soupeř vyrobil technické chyby nebo střely pochytal Milda v brance takže jsme šli do šaten za stavu 6 : 12 v náš prospěch.  Druhý poločas jsme pak náskok udrželi, když jsme byli schopni na branky domácích odpovědět a nedopustili jsme tak nějaké drama. V druhé polovině druhého poločasu si pak zahrála celá lavička a podtrhla tím naše vítězství nad soupeřem, který nehrál vůbec špatně a jehož chvíle patrně teprve přijdou vzhledem k tomu, že většina hráčů je ročníku 2004. Střelecky se dařilo Lukášovi Koníčkovi, staečně bojoval Martin Jandl na pivotu, ale za výkon je potřeba pochválit celý tým.

Sestava a střelci branek:

22.11.2015  Sokol Juliánov - Sokol Sokolnice 15 : 21

Jestli jsme v Telnic začali na jedničku pak v Juliánově to bylo za pět mínus, protože ve čtvrté minutě byl stav 4 : 1 pro domácí tým a tak nezbylo Petrovi Kuklovi než vzít time a kluky trošku uklidnit. Pak jako by se objevil na hřišti jiný tým, přidal v obraně, najednou ho bylo všude plno, co se nepodařilo bylo nahrazeno bojovností.......a skóre se pomalu ale jistě začalo naklánět na ši stranu. Poločasové 6 : 13 pak bylo odpovídajíc průběhu hry. Druhý poločas pak byl vyrovnanější, ale náskok jsme si drželi a o vítězi bylo prakticky rozhodnuto. Přestože vítězství je zásluha celého týmu to co v tomto zápase naběhal Martin Máša zaslouží pochvalu. Tolik nenaběhal za poslední dva zápasy!!! Lítal do trháků (a proměnoval), stíhal se vracet a taky konečně zkusil vystřelit z výskoku z devítky, takže asi jeho nejlepší zápas. Pokud to tak bude pokračovat tak se Házenkářského desetiboje vůbec nemusíme bát.