První turnaj Jihomoravské ligy mini a přípravek odehrán.

publikováno 11.10.2015

Hned několik "poprvé" může charakterizovat turnaj Jihomoravské ligy minižáků a přípravky pořádaný naší TJ Sokol Sokolnice v telnické "bublině" v sobotu 10.10.2015, kam se sjelo hned 13 týmů. Byl to první turnaj Jihomoravské ligy v sezóně 2015/2016, poprvé jsme poskládali na takový turnaj tři družstva a hlavně devět odvážlivců z kategorie přípravek poprvé odehrálo svůj turnaj a někteří také poprvé vstřelili na turnaji svůj gól. Abych nezapoměl - poprvé v životě taky pískali rozhodčí Adam Beránek a Alan Faltýnek a nevedli si vůbec špatně. Jen doufám, že ve všech případech nebude platit pořekadlo "poprvé a naposled".

Kategorie minižáci - ročníky 2005 a 2006.

Hned dva týmy jsme měli v této kategorii (A a B) a oba sehrály 6 zápasů vždy každý s každým.

Výsledky A tým

TJ Sokol Sokolnice A - Kuřim C 8 : 10

TJ Sokol Sokolnice A - Sokolnice B 11 : 7

TJ Sokol Sokolnice A - Bohunice A 13 : 11

TJ Sokol Sokolnice A - Sokol Juliánov 18 : 4

TJ Sokol Sokolnice A - Tatran Bohunice B 24 : 6

TJ Sokol Sokolnice A - Kuřim D 14 : 8

Mirek Kovařík Br. 17, Anika Unge 30, Machálková Verča 21, Koníček Tomáš 17, Sedláčková Karolína 2, Tůma Samuel 1.

Pouze prohra hned v prvním zápase s Kuřimí C (vítězem turnaje) nás stála lepší umístění než druhé místo. Sportovně ale musíme uznat, že Kučim C byla v tomto zápase lepší a po zásluze zvítězila.

Výsledky B tým

TJ Sokol Sokolnice B - Sokol Juliánov 12 : 2

TJ Sokol Sokolnice B - Sokol Sokolnice A 7 : 11

TJ Sokol Sokolnice B - Tatran Bohunice B 6 : 6

TJ Sokol Sokolnice B - Kuřim C 2 : 9

TJ Sokol Sokolnice B - Kuřim D 8 : 9

TJ Sokol Sokolnice B - Bohunice A 5 : 12

Ondra Novák Br., Viktor Brabec 16, Šimon Sláma 12, Petr Kučera 6, Adam Fojtů 6.

Konečné páté místo B týmu není na začátek sezóny špatné, ale dobře víme, že tady máme rezervy a musíme ještě zabrat i když jsme často hráli proti klukům o rok starším.

Kategorie přípravka - 2007 a mladší

Výsledky:

TJ Sokol Sokolnice - Telnice 1 : 8

TJ Sokol Sokolnice - Kuřim A 0 : 16

TJ Sokol Sokolnice - Bohunice holky 2 : 11

TJ Sokol Sokolnice - Juliánov 1 : 6

TJ Sokol Sokolnice - Kuřim B 0 : 10

Sestava: Slámová Emma, Fojtů Hugo, Přerovský Denis, Nováková Hanka, Jará Natálka, Husák Ondra, Kudla Martin, Svozil Matyáš.

Všichni, kteří zápasy odehrálí zaslouží obrovskou pochvalu, protože začali hrát házenou (kromě Huga) teprvé v září a už odehráli první turnaj! I když na své soupeře nestačili a balón nás ještě až tak úplně neposlouchá tak musíme dát palec nahoru za obrovskou snahu a bojovnost kterou na hřišti všichni předvedli. Náš jediný střelec byl Denis Přerovský, ale myslím, že brzy se k němu přidají i další.

Díky všem kteří pomohli při organizaci turnaje, rozhodčím, zapisovatelům, rodičům, trenérům.....Díky rodičům kteří přispěli na drobné odměny všem účastníkům turnaje.

Další turnaj Jihomoravské ligy pořádá Sokol Telnice takže zase budeme hrát v "bublině" a to v sobotu 24.10.2015.