Přípravka zlatá ve Stupavě (SK)

publikováno 17.05.2015 (aktualizováno 18.05.2015)

Víte jak vyhrát turnaj Playminihandball ve slovenské Stupavě? Je to jednoduché. To se prostě šest kluků ve škole domluví, že letos tu Stupavu vyhrají a i když je všichni přesvědčují, že to nebude tak jednoduché tak oni to prostě dají........

15.5.2015 - 17.5.2015 jsme byli počtvrté za sebou na turnaji Playminihandball ve slovenské Stupavě. A poprvé v historii vezeme zlaté medaile. V kategorii přípravek nenašlo naše družstvo přemožitele a zaslouženě veze domů pohár za první místo. Krásné páté místo z 20 týmů veze tým minižáků. Ani v individuálních soutěžích se naši borci neztratili. Viktor Brabec a Šimon Sláma v kategorii přípravka odehráli zápas za ALL STARS tým, což je zápas nejlepších hráčů turnaje, které nominují trenéři. To samé se podařilo Martinovi Mášovi v kategorii minižáků. Nejlepším hráčem turnaje v kategorii přípavek pak  byl vyhlášen Tomáš Koníček a jako třešnička na dortě - Barbora Machálková jako "Sympaťák turnaje" také v kategorii přípravek.

Přípravka 2006 a mladší, zápasy ve skupině, hrálo se 15 minut.

TJ Sokol Sokolnice - SK Talent Dunajská Streda C  18 : 2

TJ Sokol Sokolnice - Picard Senec B    18 : 0

TJ Sokol Sokolnice - Tatran Stupava B   14 : 1

TJ Sokol Sokolnice - THA Martin  B     13 : 2

TJ Sokol Sokolnice - Jiskra Havlíčkův Brod B  16 : 11

TJ Sokol Sokolnice - Agrokarpaty Pezinok 13 : 1

TJ Sokol Sokolnice - SK Talent Dunajská Streda A  11 : 4

TJ Sokol Sokolnice - Inter Bratislava  16 : 1

Ze skupiny tak postupujeme jako první s celkovým skóre 119 : 22. Nejtěžší byl asi zápas s Havlíčkovým Brodem, když po vlažném úvodu prohráváme 0 : 3, ale zlepšeným výkonem nakonec zápas vyhráváme.

Semifinále:

TJ Sokol Sokolnice - Sokol Nové Bránice  15 : 6

Bránice známe dobře z Jihomoravské ligy a veřili jsme, že je porazíme, což se podařilo, ale zápas byl vyrovnanější než by vypadalo podle skóre.

Finále:

TJ Sokol Sokolnice - Ivanka pri Dunaji 10 :8

Ve finále jsme narazili na vítěze druhé skupiny a byl to nervy drásající zápas. Obrana v čele s Mirkem Kovaříkem perfektně pokryla nejlepšího střelce z Ivanky. Dopředu se dral Viktor Brabce a vybojoval několik sedmiček, které Tomáš Koníček proměnil v góly ( 4 z 5). Zápas byl dlouho vyrovnaný, teprve v druhé polovině jsme utekli o tři góly což rozhodlo a mohli jsme se radovat z historicky první zlaté medaile ze Stupavy. Zlato je zásluhou celého týmu, všichni hráli na 120% a zasluží obrovskou pochvalu za reprezentaci sokolnické házené!

Mirek Kovařík Br., Tomáš Koníček 64, Viktor Brabec 39, Adam Fojtů 15, Kučera Petr 15, Šimon Sláma 14.

Minižáci 2004/2005

Výsledky ze skupiny, hrálo se 15 minut.

TJ Sokol Sokolnice - Ivanka pri Dunaji  11 : 15

TJ Sokol Sokolnice - Stupava C    17 : 10

TJ Sokol Sokolnice - CVC Nitra  15 : 5

TJ Sokol Sokolnice - THA Martin 13 : 4

TJ Sokol Sokolnice - Michalovce B  16 : 5

TJ Sokol Sokolnice - Bojnice B    13 : 8

TJ Sokol Sokolnice - Tatran Stupava E  23 : 1

TJ Sokol Sokolnice - Tatran Stupava A  10 : 12

TJ Sokol Sokolnice - Havlíčkův Brod A 19 : 11

Ve skupině máme tedy 2 prohry což stačí pouze na 3 místo a boj o 5.-8. místo. O lepší umístění nás asi připravil hned první zápas, kdy jsme se jako obvykle nemohli dostat v prvním zápase do toho správného tempa. Soupeř byl určitě k poražení. Druhá prohra byla s domácím Tatranem Stupava A, ale zápas byl velmi vyrovnaný a možná trošku necitlivé vyloučení našeho nejlepšího hráče nás sálo lepší výsledek.

Boj o 5. - 8. místo

TJ Sokol Sokolnice - Agrokarpaty Pezinok 16 : 11

TJ Sokol Sokolnice - Velká Bystřice 12 : 11

Oba zápasy byly velmi dobré úrovně s dobrým koncem pro nás, takže nakonec jsme pátí. Páté místo jakoby zastiňuje lesk zlata přípravky, ale minižáci odvedli na turnaji dobré výkony za ketré se nemusí stydět, hráli pohlednou házenou a boj o medaile jim unikl o pověstný chloupek. Kromě tradičních opor (Martin Máša, David Jochman) byl potěšitelný výkon Ondry Nováka v brance a obdiv sklízely také všechny holky (Anika Unge, holky Machálkovi, Karolína Sedláčková). U všech je vidět zlepšení a pokud jim vydrží radost ze hry tak určitě nějakou tu medaili přivezou.

Ondra Novák Br., Martin Máša 59, Jochman David 27, Koníček Tomáš 23, Machálková Veronika 21, Anika Unge 17, Vítek Mikyska 14, Sedláčková Karolína 7, Machálková Barbora 1.

Díky všem, kteří mají jakoukoliv zásluhu na tom, že jsme mohli na Stupavu jet a předvést, že miniházenou hrát umíme.

Kompletní výsledky najdete zde: http://playminihandball.com/sk/vysledkovyservis.html

a tady zase hafo fotek: https://www.facebook.com/playminihandballSTUPAVA?pnref=story

a další fotky tady: http://sokolsokolnice.rajce.idnes.cz/Stupava_-_kveten_2015/