V Juliánově na výbornou

publikováno 18.04.2015

Sobota 18.4.2015 byla dnem, kdy se hrálo další kolo Jihomoravské ligy minižáků a přípravky, tentokráte v Juliánově. Žádné  naše družstvo nepoznalo hořkost porážky a přestože se vítěz nevyhlašoval tak si vezeme v obou kategoriích první místo. Hrálo se systémen každý s každým vždy 15 minut.

Minižáci výsledky:

TJ Sokol Sokolnice -  Sokol Juliánov  15 : 14

TJ Sokol Sokolnice - HK Ivančice dívky  15 : 11

TJ Sokol Sokolnice - HK Ivančice hoši B  17 : 9

TJ Sokol Sokolnice - HK Ivančice hoši A  20 : 15

Minižákům chyběli na turnaji Marin Máša a David Jochman a tak jsme byli zvědaví jak se s tím zbytek týmu vyrovná. Taky "chyběl" Mirek Kovařík v brance, protože přípravka hrála všechny zápasy ve stejný čas jako minižáci. V brance tak odchytal všechny zápasy Ondra Novák a nechytal vůbec špatně, střelecky se dařilo Anice (jako již tradičně poslední dobou), své góly dal taky Vítek Mikyska a vypomohl taky Tomáš Koníček. Potěšitelné je, že to tam padlo taky Lucce Rolkové a Karolíně Sedláčkové. Myslím, že vezeme zasloužené první místo po kolektivním dobrém výkonu.

Ondra Novák (Br.), Anika Unge 26, Vít Mikyska 17, Tomáš Koníček 11, Pavel Povalač 8, Lucka Rolková 3, Karolína Sedláčková 2.

Přípravka výsledky:

TJ Sokol Sokolnice - Sokol Juliánov  20 : 2

TJ Sokol Sokolnice - Sokol Nové Bránice  20 : 8

TJ Sokol Sokolnice - Ivančice dívky  21 : 1

TJ Sokol Sokolnice - Ivančice kluci  23 : 7

Má smysl výsledky nějak dále komentovat? Snad jenom dodat celkové skóre 84 : 18. V kategorii přípravka jsme byli vždy o krok lepší a výsledky mluví za vše. Zahráli si opravdu všichni a za zmínku stojí střelecký koncert Viktora a taky dva zásahy Katky Tomeškové. Více než výsledky ale těší, že u všech hráčů je vidět posun v jejich dovednostech a je na nich vidět, že se dokáží házenou bavit.

Mirek Kovařík (Br.), Viktor Brabec 55, Tomáš Koníček 13, Adam Fojtů 11, Šimon Sláma 3, Katka Tomešková 2.

Další kolo Jihomoravské ligy odehrajeme až ve Velké nad Veličkou a to 9. nebo 10. 5. a pak už nás čeká od 15.5. turnaj ve slovenské Stupavě. Vzhledem k tomu, že turnaj ve Stupavě je třídenní, věřím, že pojedou všichni.