Úvod » Archiv » Výsledky Jihomoravská liga 2014/2015 mladší žáci archív

Sousedské derby mladších žáků zná svého vítěze

publikováno 20.10.2014

Mladší žáci poráží Újezd u Brna 15 : 11

Na neděli 19.10.2014 bylo rozlosováno  sousedské derby mladších žáků TJ Sokol Sokolnice - Újezd u Brna. Když se soutěž losovala tak nikdo nemohl tušit, že toto sousedské derby bude ještě okořeněno tím, že ani jeden z týmů doposud v soutěži neprohrál! O to více těší naše výhra v poměru 15 : 11.

Vítězství se ale nerodilo vůbec jednoduše. V průběhu týdne to vypadalo na zdravotní problémy Radka Máši, ale na štěstí pro nás se dal Radek dohromady a v neděli nastoupil a v souboji s pivotem soupeře se vedl nadmíru dobře. Utkání začalo velmi nervózně, množstvím nepřesností na obou stranách a soupeř se ujal vedení 2 : 0. Pak ale kluci začali hrát hru na kterou jsme byli z předešlých zápasů zvyklí tedy dobrou obranu a kombinační rychlou hru směrem dopředu a výsledkem byl poločasový stav 9 : 4 v náš prospěch. Když jsme na začátku poločasu druhého zvýšili náskok až na 8 gólů, zdálo se být o osudu zápasu rozhodnuto. Ve druhé půlce druhého poločasu jsme si ale vybrali také vlivem střídání slabší chvilku, soupeř ožil a vypadalo to na dramatický závěr, ale na štěstí se soupeři podařilo jen korigovat stav a my si tak připisujeme velmi cenné body do soutěže, kterou máme velmi dobře rozehranou.

I když nám občas nervozita svazovala ruce a nohy tak musíme kluky pochválit za velkou bojovnost a vůli vyhrát. Odměnou jim pak byl mimo jiné obrovský potlesk od spokojených fanoušků.

V dalším kole jedeme hrát na horkou půdu do Ivančic, kde tamní tým také ještě neprohrál, takže se mužeme těšit na další zajímavé utkání.